Piatok - 26. 06.


 

Teatro Colorato

26. 06. / 9:30 – 10:30 / Štúdio

Veselá divadelná „jednohubka“ pre celú rodinu. Príbeh o stave ľudstva plný humoru a fantázie na motívy starého biblického príbehu Noeho a potopy sveta.

26. 06. / 11:00 – 13:00 / Študovňa

Reflexia vybraných inscenácií predchádzajúceho festivalového dňa.

26. 06. / 14:00 – 16:00 / Študovňa

Päť festivalových popoludní sme vyhradili na stretnutia mladých nadšencov divadla s profesionálnymi divadelníkmi. Divadelná dielňa priblíži žiakom 2. stupňa ZŠ jednotlivé umelecké profesie, ktoré si budú môcť aj prakticky vyskúšať. Ukážku prvých tvorivých pokusov mladí divadelníci verejne odprezentujú v piatok 26. 6. o 14:00 v Študovni SKD. Dielňu pripravila Wachumba – zážitkové tábory a školské pobyty v spolupráci so Slovenským komorným divadlom Martin.

26. 06. / 14:30 – 15:00 / Divadelné námestie

Trio umelcov zo Žiliny a Bratislavy. Hrajú vlastnú, ale aj prevzatú tvorbu svetovej pop a hip-hop hudby. Unplugged koncert.

Divadlo ZkuFraVon Bratislava

26. 06. / 14:30 – 15:00 / Divadelné námestie

Cirkus život, život ako cirkus, cirkus v živote, život v cirkuse. Príbeh o silákovi Ferdinandovi, ktorý sa stane najprv majstrom ťažkej váhy, vstúpi do cirkusovej manéže a prežije svoj americký sen.  Uvidíte akrobatické kúsky a (skoro) živé zvieratá. Cirkus, to je vám taká vec: ak vás raz chytí, už vás nepustí. Je to láska na celý život. Je to spomienka na zašlú slávu, je to svet vo svete pod deravou strechou šapita. A ako to už býva – za všetkým hľadaj ženu.

Divadlo Thália Színház Košice

26. 06. / 15:00 – 18:30 / Národný dom

Košické divadlo Thália uvádza hru Spiatočka (v origináli Rükverc) ako prvé na Slovensku. Autor na žiadosť divadla hru adaptoval na košické pomery. Narážajúc na ikonického košického spisovateľa Sándora Máraiho nesie podnadpis: spoveď (biedneho) mešťana. Hra sprevádza hlavného hrdinu v 14-tich obrazoch ako prototyp večne porazeného človeka pričom  jeho príbeh sa vyvíja spätne – od smrti až k narodeniu. Na živote zloženom z drobných radostí a veľkých zlyhaní sa odzrkadľuje šesťdesiat rokov spoločnosti. Pre hru sú typické dynamické dialógy, bolestivo presne vykreslené situácie, ostré vyjadrenia, kruté charakteristiky a čierny humor.

Slovenské komorné divadlo Martin

26. 06. / 20:00 – 21:30 / Štúdio

David Harrower charakterizoval svoju hru ako „milostný príbeh dvoch ľudí, ktorí zažili niečo, čo úplne zmenilo ich životy“.  Hra od svojho vzniku pred desiatimi rokmi vyvoláva vášnivé diskusie, kladie ťažké otázky a neponúka na ne jednoznačné odpovede. Dramatická konfrontácia mladej ženy so starnúcim mužom odkrýva mnohé tajomstvá z ich spoločnej minulosti, skúma tenkú hranicu medzi láskou a zneužívaním, a doslova vyráža dych. Inscenácia je prvou spoluprácou režisérky Valerie Schulczovej so súborom martinského divadla.

26. 06. / 21:30 – 22:00 / Divadelné námestie

Jazz-rockový koncert kapely ODB trio.

Nová scéna Bratislava

26. 06. / 22:00 – 23:30 / Divadelné námestie

Dramatizovaný koncert - autorský projekt najmladších členov hereckého súboru Novej scény. Šestica hercov prináša pohľad do zákulisia divadla, odhaľuje, čo všetko prežívajú počas predstavenia, pričom každý z nich nesie istú symboliku. Hercov sprevádza živá kapela, zložená z profesionálnych hudobníkov, ktorí nadčasové skladby skupín ako Queen, Shepard, Nirvána a ďalších prearanžovali do nového šatu.

SkRAT Bratislava

26. 06. / 22:30  – 00:00 / Národný dom

Inscenáciu tvoria tri príbehy chorobného prenasledovania ženy mužom, muža ženou, či nič netušiaceho obyčajného človeka elitným sociopatickým psychopatom. Motívy prenasledovaní sú rôzne. Spoločným znakom všetkých je absurdita, ktorá prináša situácie, pri ktorých človek nevie, či sa má smiať alebo plakať.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika