Utorok - 23. 06.


 

Bratislavské bábkové divadlo Bratislava

23. 06. / 09:30 – 10:20 / Štúdio

Malý Florián má osýpky a musí zostať v posteli. No ocko s mamou sú vynaliezaví, a tak sa celá rodina vydáva na dobrodružnú cestu okolo sveta. A hoci nemajú auto, lietadlo ani loď, dostanú sa všade, kam sa im zažiada: do indiánskej prérie, na čínske ryžové pole, do ľadovej Antarktídy, vyschnutej Afriky i do Austrálie, kde je všetko hore nohami. Na cestu sa k nim môžu pridať všetky deti. Stačí im jeden prst a chuť prežiť, čo ešte nezažili, dozvedieť sa, čo možno nevedeli, a vidieť, čo ešte nevideli.

23. 06. / 14:00 – 16:00 / Študovňa

Päť festivalových popoludní sme vyhradili na stretnutia mladých nadšencov divadla s profesionálnymi divadelníkmi. Divadelná dielňa priblíži žiakom 2. stupňa ZŠ jednotlivé umelecké profesie, ktoré si budú môcť aj prakticky vyskúšať. Ukážku prvých tvorivých pokusov mladí divadelníci verejne odprezentujú v piatok 26. 6. o 14:00 v Študovni SKD. Dielňu pripravila Wachumba – zážitkové tábory a školské pobyty v spolupráci so Slovenským komorným divadlom Martin.

23. 06. / 14:30 – 15:00 / Divadelné námestie

Prevažne martinská kapela, ktorá na hudobnej scéne pôsobí s rôznymi obdobami od roku 1998. Hrá funky, jazz, soul aj rock.

Mestské divadlo – Divadlo z pasáže Banská Bystrica

23. 06. / 15:00 – 15:45 / Divadelné námestie

Interaktívna inscenácia na motívy knihy Kristy Bendovej Kde bolo, tam nebolo plná piesní, poučení a vizuálnych podnetov. Príbeh o myšiach, ktoré si žijú svoj bezstarostný život na poli. Zažijú veľa nových vecí, no nie všetkému rozumejú. Hlavní hrdinovia, myš a myšiak, vtiahnu deti do deja, keď si ich zavolajú na pomoc pri domácich prácach a hrách. Z piesní divadelnej rozprávky vzniklo CD Kde je myš?

Spišské divadlo Spišská Nová Ves

23. 06. / 15:30 – 17:00 / Štúdio

Klenot slovenskej literatúry - majstrovské dielo Pavla Országha Hviezdoslava Hájnikova žena je plné poetického bohatstva, kultivovanej reči, hlbokých myšlienok a obrovského dramatického účinku. Inscenácia drámy o zle, „ktoré si dvere nájde všade“, ale nakoniec je trpezlivou láskou prekonané, vzdáva hold umeniu verša prostredníctvom jednoduchých štylizovaných javiskových prostriedkov.

Otvorenie festivalu

Divadlo Jonáša Záborského Prešov

23. 06. / 18:15 – 21:30 / Národný dom

Inscenácia dramatizácie novely Ladislava Grosmana. Tragikomédia o dvoch bezbranných ľuďoch, ktorí sa vplyvom spoločenského diania ocitli v neriešiteľnej situácii, do akej sa môže dostať každý z nás. Príbeh vydáva významné svedectvo o slovenskom klérofašistickom štáte (1939 - 1945). Inscenácia v DJZ otvorila dramaturgickú líniu sezóny 2014/ 2015 Nezabúdame. Tí, čo si nepamätajú na minulosť, sú odsúdení k tomu, aby ju znovu prežili.

23. 06. / 21:30 – 22:00 / Divadelné námestie

Prevažne martinská kapela, ktorá na hudobnej scéne pôsobí s rôznymi obdobami od roku 1998. Hrá funky, jazz, soul aj rock.

Otvorenie festivalu na námestí

SĽUK

23. 06. / 22:00 – 23:15 / Divadelné námestie

Ľudová hudba SĽUK-u v spojení s etnodžezovou formáciou Pacora trio a multiinštrumentalistom Marekom Pastírikom. Autori hudobného projektu Ornamenty sa hlásia k domácej hudobnej tradícii, ale aj k estetike a poetike klasickej hudby, džezu a etnickej hudby karpatského oblúka. Projekt dopĺňa vizuálny koncept grafického dizajnéra a vizuálneho umelca Jána Šicka. K projektu vyšiel aj rovnomenný hudobný nosič.

Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica

23. 06. / 23:30 – 1:15 / Štúdio

Pred(náška)stavenie. Koláž denníkov z vojnových čias. Autorka scenára čerpala z denníkov Anny Frankovej, Helgy Weissovej, Alji Rachmaninovej a Tanji Savičevovej, štyroch dievčat vo veku od 9 do 17 rokov, ktoré zažili prvú alebo druhú svetovú vojnu a zanechali svoje svedectvo v denníkových zápiskoch.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika