Streda - 21. 06.


 

Bábkové divadlo Žilina

21. 06. / 09:30 – 10:30 / Národný dom

Adaptácia kultovej knihy Williama Saroyana o hľadaní tigra v každom z nás. Tracyho tiger v skutočnosti nie je tiger, ale čierny panter. Predovšetkým je však synonymom túžby, odvahy, slobody a lásky.

21. 06. / 11:00 – 13:00 / Študovňa

Diskusia o vybraných inscenáciách predchádzajúceho dňa.

Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica

21. 06. / 14:30 – 15:45 / Divadelné námestie

Prvý projekt svojho druhu na Slovensku, v ktorom sa deti aj dospelí vyberú na rodinnú púť do sveta známych rozprávok. Rodičia deťom alebo opačne, deti rodičom, zahrajú v troch rôznych salónoch: Šípková Ruženka bratov Grimmovcov sa odohráva v marionetovom divadle, Starý bodrík a vlk zo zbierok Pavla Dobšinského v maňuškovom divadle, Voľná téma s rekvizitami v budoári, kde sa fantázii medze nekladú. A úplne na začiatok herci odohrajú pre malých i veľkých divákov v divadle z papiera adaptáciu svetoznámej rozprávky Hansa Christiana Andersena Statočný cínový vojak.

Slovenské národné divadlo Bratislava

21. 06. / 15:30 – 17:15 & 19:30 – 21:15 / Štúdio

V hre napísanej na objednávku SND prináša rakúsky dramatik Studlar spoločenstvo ľudí, ktorých osudy sú navzájom prepojené, hoci si to neuvedomujú. Atmosféra, ktorú režisér Ján Luterán na javisku vytvára, je ľudsky nepríjemná a napätá, civilné herecké výkony zas v divákovi navodzujú neodbytný pocit, že podobné výjavy sa odohrávajú aj za stenami jeho obývačky.

Bratislavské bábkové divadlo

21. 06. / 21:00 – 22:30 / bývalé riaditeľstvo ZŤS, Thurzova 16

Hoci Kráľ vznikol ako súčasť repertoáru Bratislavského bábkového divadla, pod vedením Andreja Kalinku jeho spolutvorcovia opäť prekračujú hranice žánrov a foriem. V špecifickom priestore sa otvárajú úvahy o tom, čo znamenal a znamená pre ľudské spoločenstvo pojem kráľ. V sérii asociatívnych hudobných, pohybových, výtvarných či performatívnych obrazov môže každý divák hľadať vlastné interpretácie a zároveň sa nechať zasiahnuť synestetickým zážitkom.

21. 06. / 22:00 – 23:30 / Divadelné námestie

Telegram

Divadlo Aréna Bratislava

21. 06. / 23:30 – 00:30 / javisko Národného domu

Petra Vajdová patrí k najvýraznejším hereckým predstaviteľkám súčasnej slovenskej divadelnej scény. Dôkazom o výnimočnosti jej herectva je i ocenenie DOSKY, ktoré získala za postavu Emílie Ekdahlovej v inscenácii Fanny a Alexander v SND. Podobne sugestívny výkon podáva i v ďalšej inscenácii na motívy Bergmanovho filmu, ktorou je intímna monodráma Persona v réžii mladého režiséra Tomáša Procházku.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika