Utorok - 21. 06.


 

Bábkové divadlo na Rázcestí Banská Bystrica

21. 06. / 9:00 – 10:20 / Národný dom

Detským divákom prinášame krásny a múdry príbeh o starej divadelnej šepkárke a o divadle. O divadle, ktoré prestalo byť divadlom a o šepkárke, ktorá nikdy neprestala byť šepkárkou, pretože vedela, že divadlo nikdy nezanikne. Ľudia ho vždy budú potrebovať. Vždy sa budú chcieť potešiť, zasmiať, spoznávať príbehy a dôležité veci v živote. Radostné aj smutné. Áno, aj smutné. Iba v divadle sa môžeme o vážnych a smutných veciach, ktoré nás v živote čakajú, dozvedať bezbolestne.

Divadlo ZkuFraVon

21. 06. / 14:00 – 15:00 / Divadelné námestie

S dvoma vandrujúcimi bratmi preputujú diváci celý svet. Dozvedia sa tiež, kto prvý s vandrovaním začal. Pritom uvidia rôzne cirkusové techniky, nebude chýbať žonglovanie či balansovanie. Pouličná bábkovo-cirkusová inscenácia zapojí do aktivít aj detských divákov.

Slovenské komorné divadlo Martin

21. 06. / 15:30 – 18:30 / Štúdio

Divadelná adaptácia románu Žo Langerovej – jedného z najsilnejších svedectiev o povojnovej Európe pod komunistickou nadvládou. Príbeh manželky a dcér väzneného funkcionára Oskara Langera, pre ktoré sa život v komunistickom Československu stal životom v nepriateľskom štáte. Mrazivé svedectvo o dobe, do ktorej sa vracať nechceme, ale musíme: ide o našu pamäť.

SLÁVA DAUBNEROVÁ

21. 06. / 20:00 – 21:15 / Národný dom / OTVORENIE FESTIVALU

Inscenácia na hranici pohybového a dokumentárneho divadla je inšpirovaná skutočným príbehom zo Štúrova a rieši osamelý boj jednotlivca proti spoločnosti. Odkrýva zúfalý čin ženy, ktorej vadil štekot susedkinho psa. Aby ho prehlušila, štrnásť rokov cez nekvalitné reproduktory denne púšťala stále dokola jednu a tú istú opernú áriu. Susedia sa stali rukojemníkmi bizarného teroru, nepomohli petície ani súdy. Inscenácia kladie otázky o relatívnosti pravdy a práve jednotlivca na pomstu. Má však akákoľvek pomsta zmysel?

21. 06. / 22:00 – 23:30 / Divadelné námestie

Geišbergovci – rodinné trio je folkové hudobné zoskupenie všestranných muzikantov – otca Mariána a synov Martina a Mareka.  Ich spoločný projekt Byzantskému Bohu v sebe spája tri druhy umenia: poéziu, hudbu a divadlo.

21. 06. / 22:30 – 00:00 / Národný dom

Michal Havran a jeho hostia.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika