Piatok - 24. 06.


 

Divadlo PIKI Pezinok

24. 06. / 9:30 – 10:20 / Národný dom

Načo vám je mamička princezná a otecko na hranie, keď na vás nemajú čas? A niekedy vás hnevajú tak, že by ste najradšej vyskočili z kože. A ešte k tomu nemajú rodičov, a teda ani vy nemáte starých rodičov. Najvyšší čas, aby sa stal nejaký zázrak! Zlatá rybka? Aladinova zázračná lampa? Čarovné zrkadlo? Ale nie. Vajíčko! Obyčajné, malé vajíčko.

24. 06. / 11:00 – 13:00 / Študovňa

Diskusia o vybraných inscenáciách predchádzajúceho dňa

Bratislavské bábkové divadlo

24. 06. / 15:00 – 15:45 / Divadelné námestie

Osmijanko spisovateľky Kristy Bendovej sa tentoraz ocitne v parádnej izbe Osamelej princeznej. Pokúsi sa vyliečiť ju z nudy a samoty. Ako? No predsa rozprávkami! Tých má totiž plné vrecká. Hlavne o princeznách, a nie hocijakých. Sifónia, prvá z nich, je taká odvážna, že ju nemôže uniesť žiaden drak. Druhá v poradí, Hystéria, je taká učená, že prepisuje prírodné zákony vo svojej krajine. Tretia princezná, Filodendrónia, viedla taký pohodlný kráľovský život, až zabudla rozprávať. Z nemoty ju, našťastie, vylieči múdry Hlúpy Jano.

Štátne divadlo Košice

24. 06. / 16:00 – 17:30 / Štúdio

Päť monodrám, päť rôznych príbehov, päť rôznych období v živote muža. Divadelná meditácia na motívy próz Stanislava Rakúsa s typickým rukopisom režiséra Kamila Žišku.

Divadlo Aréna Bratislava

24. 06. / 19:30 – 21:30 / Národný dom / UKONČENIE FESTIVALU

Český dramatik, divadelník a filmového režisér David Jařab napísal svoju hru exkluzívne pre Divadlo Aréna, pričom sa voľne inšpiroval filozofickou esejou Georgesa Bataillea Erotizmus. Originálny rukopis razantne kríži žánre kriminálky, psychologického thrilleru a filozofickej eseje. Stíšená výtvarne pôsobivá kompozícia je hracou plochou pre vášne, temné túžby a ešte temnejší humor protagonistov. Hlavná predstaviteľka Rebeka Poláková získala za svoj výkon   Zvláštnu cenu poroty na festivale Nová dráma 2016.

24. 06. / 22:00 – 23:30 / Divadelné námestie

Prevažne martinská kapela FUNKom zapálených ľudí, ktorí hrajú najlepšie svetové hity, no najmä tie, čo „smrdia“ FUNKom. Na hudobnej scéne pôsobia od roku 1998.

Divadlo Štúdio tanca Banská Bystrica

24. 06. / 23:30 – 00:30 / Štúdio

Tanečná inscenácia inšpirovaná životom v banskobystrickom kraji je príbehom človeka, ktorého istoty sú otrasené. Moment zlomu nastáva nečakane a prináša okamžitú zmenu situácie: to, čo doteraz platilo, už nie je. Stráca sa bezpečie žitia a bezpečie doterajšej komunity.


Slovenské komorné divadlo Martin, Divadelná 1, 03601 Martin, Slovenská republika